Obec Zákamenné
ObecZákamenné

Doručovanie rozhodnutí o miestnych daniach

Doručovanie dokumentov

Obec Zákamenné, ako správca dane, bude distribuovať rozhodnutia miestnych daní a poplatku za komunálne odpady výhradne elektronickým spôsobom. Upozorňujeme, že ide o elektronickú schránku zriadenú prostredníctvom stránky www.slovensko.sk s použitím Vášho občianskeho preukazu s čipom.

Doručovanie rozhodnutí o miestnych daniach

V zmysle zákona č. 305/2013 Z.z. o elektronickej podobe výkonu verejnej moci a o  zmene  a doplnení niektorých zákonov (zákon o e-Governmente) Vám oznamujeme,  že rozhodnutia  vydané Ministerstvom financií SR,v ktorých rozhodujeme podľa osobitných  predpisov,  vo veciach práv, právom chránených záujmov a povinností fyzických osôb  alebo  právnických osôb, Vám budú zasielané do elektronickej schránky spôsobom doručenia  do vlastných rúk. Rozhodnutia budú autorizované kvalifikovaným elektronickým podpisom   vytvoreným s použitím mandátneho certifikátu a s pripojenou elektronickou časovou   pečiatkou alebo kvalifikovanou elektronickou pečaťou s pripojenou elektronickou časovou   pečiatkou. V prípade, že nemáte aktivovanú elektronickú schránku na doručovanie,   rozhodnutia Vám budú doručené formou listinného rovnopisu, ktorého súčasťou bude   doložka o autorizácii v zmysle Vyhlášky č. 85/2018 Z.z. Úradu podpredsedu vlády SR   pre investície a informatizáciu, ktorou sa ustanovujú podrobnosti o spôsobe vyhotovenia  a náležitostiach listinného rovnopisu elektronického úradného dokumentu.

Obec Zákamenné, ako správca dane, bude distribuovať rozhodnutia miestnych daní a poplatku za komunálne odpady elektronickým spôsobom. Ak občan nebude mať zriadenú a aktívnu elektronickú schránku, rozhodnutie mu príde poštou.
Upozorňujeme, že ide o elektronickú schránku zriadenú prostredníctvom stránky www.slovensko.sk s použitím Vášho občianskeho preukazu s čipom a aktivovanú na doručovanie.

PRÁVNICKÉ OSOBY – PODNIKATELIA

Väčšina právnických osôb má zriadenú a na doručovanie aktívnu elektronickú schránku. Právnické osoby, ktoré nemajú aktívnu elektronickú schránku, doručí rozhodnutia Slovenská pošta do vlastných rúk.

FYZICKÉ OSOBY – OBČANIA

Fyzickým osobám začneme doručovať rozhodnutia koncom a začiatkom roka. Ak budú mať zriadenú elektronickú schránku a aktivovanú na doručovanie, dostanú ich elektronicky. Tento spôsob považujeme za najlepší a pre ľudí aj najpohodlnejší. Nie je potrebné čakať na poštára, ani ísť na poštu osobne. Veríme, že počet takto doručených rozhodnutí sa bude zvyšovať.

Upozorňujeme, že ide o elektronickú schránku zriadenú prostredníctvom Vášho občianskeho preukazu s čipom a aktivovanú na doručovanie. V žiadnom prípade nejde o e-mailovú schránku!

V prípade fyzických osôb, ktorým sú rozhodnutia sťahované cez Slovenskú poštu SIPO prosíme rozhodnutia neuhrádzať aby sa nestalo že bude platba stiahnutá 2x. V prípade že platba neprebehne cez Slovenskú poštu SIPO Vás budeme kontaktovať k úhrade rozhodnutia.

V prípade otázok odporúčame, aby ste prioritne komunikovali so správcom dane, teda obcou, elektronicky, mailom a telefonicky. Kontakty nájdete na rozhodnutiach miestnych daní.

Doručovanie dokumentov

https://www.slovensko.sk/sk/agendy/agenda/_fyzicka-osoba-obcan-sr/ - návody ako postupovať pri elektronickej schránke pre fyzické osoby

Dátum vloženia: 28. 12. 2022 9:03
Dátum poslednej aktualizácie: 5. 1. 2023 10:56