Menu
Obec Zákamenné
ObecZákamenné

Aktuálna situácia na hraničných prechodoch Ubľa a Vyšné Nemecké.

Aktuálna situácia na hraničných prechodoch Ubľa a Vyšné Nemecké.

Vzhľadom na súčasnú situáciu na Ukrajine sa naprieč Slovenskom spustila obrovská vlna solidarity a pomoci. V týchto dňoch sa však čoraz viac ukazuje, že aj túto formu pomoci treba usmerniť a koordinovať, aby sme predišli zbytočnému chaosu, panike a naša humanitárna pomoc nestratila zmysel a nevyšl

Po osobnej návšteve predstaviteľov obce Zákamenné na obecnom úrade v Ubli a na hraničnom prechode vo Vyšnom  Nemeckom sa nadviazala úzka spolupráca a dohoda o poskytnutí pomoci, ktorá bude reagovať na aktuálne potreby. Na spomínané hraničné prechody bola doručená humanitárna pomoc z našej obce.

Na základe aktuálnych zistení priamo zo spomínaných hraničných prechodov sú momentálne sklady na hraniciach plné. Preto žiadajú občanov, aby im individuálne na hranicu zatiaľ nedovážali žiadne veci. Obec je v kontakte s organizáciami pomoci pre Ukrajinu, ktoré pomoc koordinujú a zbierky budeme organizovať na základe ich pokynov. Situácia na hraniciach sa môže kedykoľvek zmeniť. Akonáhle bude treba pomôcť potravinami alebo iným spôsobom, bude vyhlásená v našej obci verejná zbierka a humanitárna pomoc bude odvezená priamo na miesto, kde je potrebná.

Ďakujeme všetkým za solidárnosť, taktiež všetkým ktorí sa prihlasujete ohľadom akejkoľvek dobrovoľnej pomoci pre Ukrajinu. Stále zapisujeme záujemcov a v prípade potreby Vás budeme kontaktovať.

Dátum vloženia: 3. 3. 2022 13:41
Dátum poslednej aktualizácie: 20. 3. 2022 13:42
Autor: admin prevod

Mobilná aplikácia

Mobilná aplikácia Zákamenné

Facebook

Facebook

Kalendár

Po Ut St Št Pia So Ne
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16
1
17
1
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Osobný údaj

Osobný údaj

Organizácie a spolky v obci