Obec Zákamenné
ObecZákamenné

V Zákamennom sa uskutoční podujatie venované utečencom i tým, ktorí solidárne pomáhali Ukrajine. 1

Tlačová správa, 18.08.2022 - Dve divadelné predstavenia pre deti i prezentácia organizácií, ktoré pracujú s utečencami a cudzincami na Slovensku. Toto všetko je súčasťou podujatia Zadívaj sa/ Поглянь, ktoré sa uskutoční v nedeľu 4.9.2022 v Zákamennom. Projekt pripravilo občianske združenie KAPCE  a Slanický ostrov divadla. Finančne ho podporil Žilinský samosprávny kraj.

„Náš najnovší projekt Zadívaj sa/ Поглянь je o spájaní, solidarite, vďake, búraní zbytočných predsudkov, ľudskosti,“ Je venovaný tým, ktorí boli nútení utiecť pred vojnou a presídlili sa na Oravu, a rovnako aj tým, ktorí akokoľvek nezištne pomáhali a možno ešte stále pomáhajú Ukrajine alebo aj iným krajinám, ktoré sužujú vojnové konflikty.

Počas nedele sa v Zákamennom predstavia Divadlo Actores z Rožňavy a Divadlo Clipperton z Banskej Bystrice. „Obe zoskupenia uvedú detské divadelné hry, v ktorých dominuje práve aspekt ľudskosti, lásky, či vzájomnej podpory. A to je to podstatné, čo chceme, aby si diváci zo Zákamenného odniesli,“ dodal Peter Balcerčík, riaditeľ festivalu Slanický ostrov divadla.

Okrem divadelných predstavení sa návštevníci dozvedia viac aj o aktivitách organizácií, ktoré sa systematicky venujú pomoci utečencom alebo cudzincom žijúcim Slovensku.

Podujatie Zadívaj sa/ Поглянь je symbolickou súčasťou festivalu Slanický ostrov divadla. Finančne ho podporil Žilinský samosprávny kraj.

Dátum vloženia: 24. 8. 2022 11:30
Dátum poslednej aktualizácie: 24. 8. 2022 15:32

Osobný údaj

Organizácie a spolky v obci