Aktuality - Detské inkluzívne ihrisko RODINKA

Detské inkluzívne ihrisko RODINKA 1

Projekt detské inkluzívne ihrisko RODINKA na ulici Vrchná Mrzačka

Projekt detské inkluzívne ihrisko na ulici Vrchná Mrzačka

S veľkou radosťou oznamujeme, že dnes 23. 8. 2023 je oficiálne otvorené nové inkluzívne, bezbariérové  ihrisko RODINKA, ktoré sa nachádza na ulici Vrchná Mrzačka.

Ihrisko RODINKA vzniklo vďaka finančnej podpore Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny Slovenskej republiky vo výške 50. 000 eur a finančnej podpore obce Zákamenné.

Ihrisko svojou vybavenosťou tvorí priestor  pre voľnočasové aktivity detí a rodičov. Prvky ihriska ponúkajú možnosť zmysluplného trávenia času pri hre s rovesníkmi aj deťom s určitými hendikepmi. Ponúka priestor na bezpečnú hru a zároveň podporuje fantáziu detí, priestorovú predstavivosť, socializáciu a podnety pre aktívnu a kreatívnu hru. Ihrisko pozostáva z viacerých hracích prvkov, ktoré sú vyrobené z agátového dreva.

Veríme, že ihrisko sa stane oázou radosti zo spoločne strávených chvíľ, vďačnosti, že naše deti majú priestor pre zdravý vývoj v spoločnosti svojich najbližších a úctu k všetkým vytvoreným dielam nielen v obci Zákamenné.

Dátum vloženia: 24. 8. 2023 11:13
Dátum poslednej aktualizácie: 24. 8. 2023 11:25