späť

08.04.2019 Úspech našich divadelníkov

V dňoch 4. - 6. apríla 2019 sa v priestoroch Slovenského komorného divadla Martin konala krajská postupová súťaž a prehliadka neprofesionálneho divadla dospelých a neprofesionálneho divadla mladých Turčianske javisko 2019. Na prehliadke súťažilo 13 ochotníckych divadelných súborov z regiónov Turiec, Liptov, Orava a Horné Považie, z ktorých 6 v kategórii neprofesionálneho divadla dospelých a 7 v kategórii neprofesionálneho divadla mladých.

Počas troch súťažných dní sa predstavili divadelníci z našej obce -Divadelný súbor Jána Vojtaššáka Zákamenné, Divadelný súbor Dobrozvíťazí – ZUŠ Nižná, Teatro in vitro - ZUŠ L. Árvaya Žilina, Dramatický klub EGMT – Martin, Znievske rado/sť/dajné divadlo – Kláštor pod Znievom, VAMO – Žilina, ŠAPO – Ploštín, Divadlo Populus – Žilina, Ružomberské divadlo RosaThea – Ružomberok, Divadelný súbor FIREBALL – Ružomberok, Divadelný krúžok GBZA – Žilina, Divadlo Apostrop - Liptovský Mikuláš a VB - ZUŠ Mudroňova Martin.

Naši divadelníci sa predstavili s hrou od Mila Urbana, "Beta, kde si? " v réžii Zuzany Demkovej, s ktorou v kategórií tradičného divadla obsadili 2. miesto s odporúčaním na postup na celoštátnu súťaž a prehliadku Belopotockého Mikuláš 2019, ktorá sa uskutoční od 6. do 9. júna 2019 v Liptovskom Mikuláši. Naším divadelníkom srdečne blahoželáme.

Úradna tabuľa

Obecné oznamy

Osobný údaj

Obrázok

Organizácie a spolky v obci

napiste nam podnet Pošlite nám svoje názory, podnety a pripomienky
Napísať podnet