späť

19.12.2018 Benefičný koncert pre Riška

Srdečne Vás pozývame na Benefičný koncert pre Riška - 26. decembra 2018 o 16:00 hod. v kostole sv. Jozefa v Zákamennom.

Volám sa Riško a mám 4 roky. Nečakane som sa narodil do 6 člennej rodiny. Keď som bol v brušku, pri gynekologických kontrolách som bol úplne v poriadku. Pri pôrode sa to však všetko skomplikovalo, keďže doktori neurobili cisársky rez ako by sa očakávalo. Toto rozhodnutie, ktoré dodnes moji rodičia nechápu, mi zmenilo celý život. V dôsledku toho som mal nedostatok kyslíka a musel som ostať v inkubátore.
Keď som prišiel domov, všetci sa zo mňa veľmi tešili, no už vtedy som mal problémy. Po pobytoch v nemocnici a rôznych vyšetreniach mi zistili, že mám DMO a epilepsiu. Moji rovesníci už behajú, no ja neviem ešte ani sám sedieť. Zatiaľ, čo oni rozprávajú, je neviem ani povedať mama, tata. Veľa vecí im rozumiem, ale neviem im odpovedať čo chcem ja. Každý deň povinne cvičím, rehabilitujem a chodím na liečebné pobyty do Adeli, kde mám odbornú starostlivosť a intenzívne cvičím v obleku. Moje ručičky ma vďaka tomu začali aspoň čiastočne poslúchať. Hlavičku držím oveľa lepšie, aj chrbátik spevnel. Musím ale asi ešte veľa makať, aby som sa vedel sám najesť.
Aj keď mojím rodičom postavil život do cestu takúto skúšku, nechcú sa vzdať. Sami to však financovať nedokážu, a tak uvítali ponuku od rodiny Chudobovej, urobiť koncert pre mňa.
Všetkým dobrodincom zo srdca ďakujeme.

Úradna tabuľa

Obecné oznamy

Organizácie a spolky v obci

napiste nam podnet Pošlite nám svoje názory, podnety a pripomienky
Napísať podnet