späť

09.04.2019 Zlaté medaily pre našich šachistov

V utorok 26. marca 2019 sa v Mestskom kultúrnom a osvetovom stredisku v Humennom uskutočnili Majstrovstvá Slovenskej republiky 4-členných družstiev základných a stredných škôl v zrýchlenom šachu. Tohto vrcholového celoslovenského športového podujatia školákov sa zúčastnilo 50 družstiev základných a 19 družstiev stredných škôl.

O zisk majstrovského titulu bojovalo dokopy 281 nadšencov kráľovskej hry, medzi ktorými nechýbali šachisti z našej základnej školy. Oba turnaje sa hrali na 7 súťažných kôl tempom 2 x 10 min. s bonusom 5. sek./ťah. O bezproblémový chod podujatia sa starali šiesti rozhodcovia pod dohľadom hlavného rozhodcu RNDr. Cyrila Cehelského.

Našu základnú školu reprezentovalo 4 členné družstvo, ktoré obsadilo celkové 10. miesto.

Najlepším hráčom bez jedinej prehry a zároveň majstrom Slovenska na najťažšom prvom stole sa stal  Radovan Priechodský. Veľmi nás potešil aj ďalší úspech hráča z našej obce. Študent Gymnázia sv. Františka v Žiline Matej Sivčák, sa stal najlepším hráčom a zároveň majstrom Slovenska na treťom stole, taktiež bez jedinej prehry. Naším šachistom gratulujeme a prajeme veľa ďalších šachových úspechov.

Úradna tabuľa

Obecné oznamy

Osobný údaj

Obrázok

Organizácie a spolky v obci

napiste nam podnet Pošlite nám svoje názory, podnety a pripomienky
Napísať podnet