späť

10.02.2017 Zákamenské levy

Počas druhej januárovej soboty usporiadali bedmintonisti z Nižnej 13. ročník singlového turnaja O putovný pohár obce Nižná. Pozvanie prijali aj dvaja naši hráči. Pavol Hrčkuľák a Ján Vrana sa tak 14. januára, len týždeň pred memoriálom Klačanského, vybrali do Nižnej. Tam už na nich, okrem domácich, čakali bedmintonisti z Tvrdošína a Trstenej.

Hrčkuľák nestačil Macákovi

Mužov usporiadatelia rozdelili do dvoch skupín, z ktorých následne vzišiel vyraďovací pavúk. Jeho prvou obeťou sa stal Pavol Hrčkuľák, ktorého z bojov o medaily vyradil Marek Macák. Ostala nám tak ešte nádej v podobe Jána Vranu, ktorý sa mal práve s Macákom stretnúť v semifinálovom stretnutí. Ján urputný zápas zvládol lepšie, a tak mali Zákamenské levy šancu zabojovať o samotný putovný pohár.

Veľký náskok, už menej radosti

Finále Ján začal výborne. V úvode prvého setu proti Šimonovi Záberskému vytvoril značný náskok, viedol 10:2.  Set ukončil 15. bod, takže stačilo už len pár bodov. Žiaľ, Ján vybojoval už len tri a zvyšných trinásť výmen a set zároveň lepšie zvládol súper. Či sa už na našom hráčovi podpísala únava, alebo znechutenie z nezvládnutého prvého setu, druhé dejstvo zápasu už viac-menej diktoval Záborský.

Text: Vonšák M.