späť

08.02.2017 V priebehu týždňa 4 x zlatý

V januári sa konal Viessmann pohár v biatlone v Banskej Bystrici a v Osrblí. Obidvoch pretekov sa zúčastnili aj  súrodenci Belicajoví.  Zákamenčania Benjamín a Sebastián Belicajoví reprezentujú biatlonový klub Breza. Mladší z bratov Sebastián Belicaj bol vo vrcholovej forme a nenašiel sa súper, ktorý by ho zdolal. V Banskej Bystrici si počas dvoch dní vybojoval dve zlaté medaily v rýchlostných a vytrvalostných pretekoch v  kategórii 10-11 rokov. V Osrblí znova exceloval mladší z bratov Belicajových, aj tu bol jednoznačným víťazom v kategórii žiaci 10 – 11 rokov. Svojou rýchlosťou a vytrvalosťou si počas dvoch dní vybojoval znovu dve zlaté medaily. V priebehu týždňa sa tak na Sebastiánovej hrudi leskli 4 najcennejšie kovy.  Benjamín Belicaj skončil na peknom 14. a 16 mieste.