späť

16.06.2018 Medaila napriek zraneniu

V Dolnom Kubíne sa pri príležitosti Medzinárodného dňa detí odohral turnaj, na ktorom zahviezdili najmä naše hráčky, ale medailu si vybojoval aj jeden chlapec.

V sobotu, 2. júna, sa v telocvični ZŠ Janka Matúšku v Dolnom Kubíne stretlo 55 detí, aby spoločne oslávili svoj medzinárodný deň. Na kurtoch, v dvojhrových zápasoch na dva vyhraté sedy do 15 víťazného a konečného bodu.

Zákamenné na turnaji reprezentovalo 9 detí a presná tretina priniesla aj medaily.

Najprv v kategórii 5.-6. dievčat zahviezdila Laura Holubčíková. Tá predviedla suverénny výkon, čo jej, ako inak, vynieslo zlatú medailu.

V rovnakej kategórií zabojovala aj Vanesa Večerková. Síce sa jej nedarilo až tak ako Laure, ale bojovná hra jej vyniesla vstupenku debnu. Konkrétne na bronzový schodík. Posledným naším medailistom bol Andrej Hrčkuľák, registrovaný do kategórie 5. – 6. ročník. V úvode turnaja mal Andrej smolu, zranil členok. Napriek tomu sa však rozhodol v turnaji pokračovať.

Dotiahol to až na súboj o druhé miesto. Zápas to bol napínavý, rozhodovalo sa až v treťom sete. Súperi si nič nedarovali, jednostaj sa na seba doťahovali, no napokon si jeho súper, Sucháň, vytvoril náskok a po výhre 15:12 poslal Andrej na tretie miesto. Ale nevadí, bronzová medaila je taktiež pekný úspech.