späť

03.07.2018 Haraburza

Aká bola Haraburza?

Starý kultúrny dom v Zákamennom sa poslednú júnovú sobotu premenil na malé trhovisko. V jeho priestoroch sa totiž konala Haraburza – burza starších, no stále pekných vecí. Podujatie pripravilo občianske združenie KAPCE v spolupráci s obcou Zákamenné.

Haraburza odštartovala o 9:00 hod. ráno. Na návštevníkov čakalo takmer 20 predajcov zo Zákamenného i okolitých dedín, ktorí za symbolické ceny ponúkali oblečenie, knihy, detské hračky a hry, keramiku, ručne vyrábanú kozmetiku, rôzne dekoratívne i úžitkové predmety.

Spestrením burzového predaja boli workshopy šitia a výroby papierových dekorácií, ktorých sa návštevníci mohli zúčastniť a niečo pekné si, s asistenciou skúseného lektora, vytvoriť.

Obec sa do podujatia zapojila prostredníctvom veľkej knižnej burzy. Takmer 400 vyradených titulov zo zákamenskej knižnice čakalo na svojich nových majiteľov. „Na Haraburze sa predalo 81 kníh a vyzbieralo 185,20 Eur. Táto suma bude použitá na nákup nových publikácií, čím sa opäť čiastočne vynoví a zatraktívni knižničný fond,“ uviedla knihovníčka Martina.

„Hlavným cieľom burzy bolo ukázať Oravcom, že staršie veci sa dajú recyklovať aj takýmto burzovým spôsobom. Čiže to, čo už sám nepoužívam, posuniem, za symbolickú cenu, niekomu inému. Tým pádom človek ušetrí nielen svoju peňaženku, ale aj Matičku Zem,“ uviedla Jana, jedna z organizátoriek Haraburzy.

Hoci išlo o prvé podujatie svojho druhu v Zákamennom a širšom okolí, zdá sa, že Haraburza si už našla svojich fanúšikov. Tí sa už teraz môžu tešiť na jej jesennú variantu.

M. Padušňáková

Foto: Peter Laššák, Jana Jeina Rusnáková

Úradna tabuľa

Obecné oznamy

Osobný údaj

Obrázok

Organizácie a spolky v obci

napiste nam podnet Pošlite nám svoje názory, podnety a pripomienky
Napísať podnet